Your baby should also take a nap and sleep while you are on the road. This cute and cuddly mini version of our sleep trainer is here to help reassure your child in the pram, in the car or wherever you are when you're out and about.
Like its big brother, this handy, portable version of our light and sound sleep trainer uses intelligent CrySensor technology that listens for your baby's crying and then your choice of 3 different lullabies or 3 natural sounds (white noise, heartbeat, rainfall ) to calm and calm your baby. This small sleep trainer allows you to adjust the volume of the 6 soothing sounds to ensure baby can hear them when you are on the move.
This adorable cuddly toy can be easily attached to the handle of your pram, diaper bag or other secure object, using the fabric loop. So you don't have to worry about forgetting it when you go out.
Batteries are not required as this reassuring sleep trainer is charged with a USB cable. So it is always ready to sing to your child to lull him or her to sleep, anywhere.
*Source: 222 UK respondents, August 2018 feedback survey
| Product breedte | 11 cm |
|---|---|
| Product hoogte | 22 cm |
| Product lengte | 9.50 cm |
| Verpakking breedte | 119 mm |
| Verpakking hoogte | 98 mm |
| Verpakking lengte | 127 mm |
| Verpakkingsgewicht | 727 g |
| CE markering | Zichtbaar |
|---|---|
| EAN | 5010415231062 |
| Merk | Tommee Tippee |
| Verpakkingsinhoud | 1 x Pip de Panda- oplaadbare minislaaptrainer |
| Met nachtlampje |
|---|
| Kleur | Zwart Panda |
|---|
| Taal handleiding | Engels |
|---|
| Aantal meegeleverde accu's/batterijen | 1 |
|---|---|
| Dier | Beer |
| Digitaal display | |
| Energieverbruik niveau | Geen energielabel |
| Geschikt voor leeftijd baby | Vanaf 2 jaar |
| Kinderslot | |
| Maakt geluid | |
| Voedingstype | USB |
| Wattage per lichtpunt | 0 W |
| Bediening verlichting | Aan/uit schakelaar - op product |
|---|---|
| Inclusief lichtbron | |
| Met dimfunctie | |
| Snoer met stekker aan het product | |
| Type lichtbron meegeleverd | Geen lichtbron meegeleverd |
| IP waarde | Geen IP-waarde |
|---|---|
| Stralingshoek | 0 ° |